News
 
 
 

     
 
Zloty Jubileusz Anny Konieczny
19.01.2018

W dniu 19 stycznia wychowankowie Joseph’s Dance Studio Jozefa Palki Filip i Victoria Konieczny wystapili w swojej szkole - South High School in Valley Stream na dorocznym "Talent Show 2018" . Przypomnijmy ze w 2016 roku wygrali zajmujac pierwsze miejsce na 12 osob, a tym razem 3 miejsce na 18 uczestnikow. Dyrektorem szkoly jest Maureen Henry, nauczyciele oraz uczniowie glosno oklaskiwali wszystkie wystepy. Warto pokreslic ze Filip i Victoria w 2016 roku zdobyli zloty medal na Mistrzostwach Ameryki w kategorii Youth Gold Standard.
Drugi ich wystep mial miejsce w sobote 3 lutgo w restauracji "Troyka" Forest Hills, Queens. Na tej imprezie zadedykowali swoje wystepy mamie Annie z okazji 50-lecia jej urodzin. Na imprezie bylo ponad 80 osob. Anna Konieczny pochodzi z Tarnowa gdzie skończyła liceum pedagogiczne. Studiowała na WSP w Krakowie. Po przyjeździe do USA w roku 1990 ukończyła New Rochelle College ze stopniem bachelor degree z psychologii. Następnie w Adelphi University w Garden City zdobyła tytuł master degree w specjalnej edukacji. Pracuje jako nauczyciel w szkole z dziećmi autystycznymi. Jednoczesnie jest nauczycielka Polskiej Szkoly im. Faustyny Kowalskiej w Ozone Park, NJ gdzie dyrektorka jest Renata Ochocka.

Oplatek u Haliny Czyz
01.2018

Polonijnych kolędowań wspomnień czar… 

Z końcem karnawału wspominamy wciąż urok ostatnich Świąt Bożego Narodzienia. Jak co roku to czas wyjątkowy dla na Polonusów, czas czerpania radości i dzielenia się nią z bliskimi i dalszymi… Właśnie w tym czasie odczuwamy szczególnie, iż więzi między rodakami na obczyźnie mają w sobie coś z ciepła rodzinnego domu i ojczyzny, do której wiodą nas obrazy świątecznej choinki. W atmosferze przyjaźni, zrozumienia i radości spędzamy czas z rodziną, ludźmi bliskimi naszemu sercu, starymi i nowymi przyjaciółmi.

W niedzielę, 29 stycznia, w rezydencji Haliny Czyż, zebrało się grono około 25 bliższych i dalszych znajomych, w większości z okolic Chestnut Ridge w Rockland County w stanie Nowy Jork. Takie spotkania odbywają się tam już od kilku lat, są okazją do poznania się, złożenia sobie życzeń, podzielenia opłatkiem oraz wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. Piękno tych spotkań polega na tym, że wykorzystując tradycję i urok świąt Bożego Narodzenia zbierają się osoby, które nie sa ani rodzina ani nie przynależą do jakiś organizacja. Kolęda zbliża jednak wszystkich.

Gospodyni zadbała o detale i przygotowała śpiewniki z tekstami kolęd dla  spontanicznie zgromadzonych gości. Każdy nich z przyniósł zaś ze sobą smakołyki polskiej kuchni. Była to też okazja do snucia wspomnień, dzielenia się wrażeniami z różnych wydarzeń polonijnych i opowiadania dowcipów i anegdotek. Spotkanie uświetnił występem znakomity akordeonista Michał Lipczuk.

Wśród przybyłych był również właściciel Joseph’s Dance Studio Józef Pałka. Wtej okolicy stawiał swe pierwsze kroki na amerykańskiej ziemi. A że ma poczucie humoru, zabawiał gości kawałami, którymi sypał jak z rękawa ku uciesze wszystkich. Po kolędach były jeszcze pieśni biesiadne i mnóstwo dobrej zabawy wspieranej degustacją przygotowanych pysznych potraw.

Zebrani bardzo cenią sobie gościnność Haliny i jej kuzynki Leokadi Krudys. A że atmosfera była fantastyczna, więc bawiono się wiele godzin. Rozstając się obiecywano sobie znów spotkanie za rok, bo przecież to już jest taka miła, polonijna tradycja...Ania i Patryk znowu razem
01.2018

Po dwuletniej przerwie zeszły się ponownie artystyczne drogi Ani i Patryka. Ich wielkie osiągniecia w tańcu towarzyskim są powszechnie znane. Marsz do sukcesów rozpoczęli brawurowym występem w znanym telewizyjnym programie "America Got Talent 2010". Przez kilka miesięcy ekscytowali widzów tego programu, kokietując w kolejnych etapach niezapomnianymi występami i niezwykłym talentem tanecznym. Jak wspomina Józef Pałka właściciel Joseph’s Dance Studio szczególnym momentem pozostanie ich dzielna postawa w wielkim finale, w której wykazali się niebywałą jak u tak młodych tancerzy dojrzałością i wolą walki do końca. Wielkie triumfy turniejowe rozpoczęli udziałem w  Mistrzostwach Świata w Paryżu, podczas których zdobyli złoty medal w tańcach standardowych i brązowy w tańcach latyno-amerykańskich. W kolejnych latach siedmiokrotnie stawali na najwyższym podium Mistrzostw Świata osiągając w tak młodym wieku szczyty sukcesów.

Pomimo tak wspaniałych osiągnięć, ich taneczne drogi rozeszły się. Każde z nich kontynuowało indywidualnie karierę; Patyk wyjechal na Ukraine i tam tańczył z nowa partnerką Diana Miroshichenko, a Ania tu na miejscu rozpoczęła treningi z Bogdanem Malovem. Tańczyli osobno w nowych parach, rywalizowali ze sobą zarówno w Blackpool w Angli jak również na Mistrzostwach Świata we Francji.  Nie udawało im się jednak oddzielnie "wytańczyć" takich tryumfów jakie odnosili razem.  Już podczas Jubileuszu 25-lecia Joseph’s Dance Studio, który odbywał się w 21 października ubiegłego roku w Cracovia Manor, widać było, że dojrzewa w nich decyzja do powrotu. Józef Pałka ich pierwszy trener, który z wielkim zapałem odnosił się do tego pomysłu, życzył im tego z całego serca. I stało się! Okazuje się, że życzenia jego oraz wielu fanów tańca towarzyskiego spełniają się i Ania z Patrykiem ponownie będą występować razem. Gratulujemy podjętej decyzji i życzymy dalszych, wspólnych sukcesów. 

Hej, na Nowy Rok nowina!
Skoczny chłopak i dziewczyna
Mistrzowie świata co się rozstali
Będą znów wespół nam tańcowali!

Gdy śliczna Ania z Patrykiem w piruecie
Wnet w tańce ruszą nam na parkiecie
Medali wkrótce sypną się krocie
Przyjadą z mistrzostw obsypani w złocie!
Hey!...

 

 
 


›› przeczytaj tutaj więcej wiadomości z roku 2017